Naxçıvan Muxtar Respublikası Futbol Federasiyası

xəbər

Naxçıvan Muxtar Respublikasında XVIII futbol Çempionatında start verilmişdir. XVIII futbol Çempionatının qalibi Naxçıvan Muxtar Respublikasını Bakı şəhərində keçiriləcək

“Region Kuboku” yarışının final mərhələsində təmsil edəcəkdir.

 

I turun nəticələri

 

17.IX Əlincə (Culfa) – Arpaçay (Şərur) 0:3

18.IX Kəngərli (Kəngərli) – Araz FK (Naxçıvan) 0:1

21.IX Dübəndi (Ordubad) – Universitet (NDU) 0:3

22.IX Batabat (Şahbuz) – Babək (Babək) 1:6

 

II turun nəticələri

 25.IX Sədərək (Sədərək) – Kəngərli 0:3

26. IX Araz Fk – Əlincə 5:0

27.IX Babək – Dübəndi 3:0

 

II turdan sonra turnir cədvəlindəki vəziyyət

 

 

 

K o m a n d a

 

O

 

Q

 

H

 

M

 

T

 

X

Vərəqə

S

Q

1.

Arpaçay – Şərur

2

2

0

0

12:4

6

 

 

2.

Babək – Babək

2

2

0

0

9:1

6

 

 

3.

Araz FK – Naxçıvan

2

2

0

0

6:0

6

1

 

4.

Universitet - NDU

1

1

0

0

3:0

3

 

 

5.

Kəngərli- Kəngərli

2

1

0

1

3:1

3

1

 

6.

Sədərək – Sədərək

1

0

0

1

0:3

0

 

 

7.

Dübəndi – Ordubad

2

0

0

2

0:6

0

 

 

8.

Əlincə – Culfa

2

0

0

2

0:8

0

2

 

9.

Batabat –Şahbuz

2

 

 

 

5:15

0

 

 

  

Qeyd:                                                 II turun məhsuldar futbolçuları

 O-Oyun                                               1. Əliyev İbrahim 5 top “Arpaçay”

Q- Qələbə                                            2. Əliyev Hüseyn 3 top “Arpaçay”

H-Heç-heçə                                         3. Əliyev Vüsal 3 top  “Araz FK”

M- Məğlubiyyət                                  4. Qurbanov Vüsal 3 top “Babək”

T- Top fərqi                                         5. Əfzəliddinzadə Nurlan 2 top “Arpaçay”

X- Xal                                                  6. Əhmədov Gündüz 2 top “Batabat”

S- Sarı vərəqə

Q- Qırmızı vərəqə

  

III turun nəticələri

 01.X Əlincə – Sədərək 3:2

02.X Batabat – Araz FK 0:5

03.X Dübəndi – Arpaçay 0:4

04.X Universitet – Babək 1:1

 

III turdan sonra turnir cədvəli

 

 

 

K o m a n d a

 

O

 

Q

 

H

 

M

 

T

 

X

Vərəqə

S

Q

1.

Arpaçay

3

3

0

0

16:4

9

1

 

2.

Araz FK

3

3

0

0

11:0

9

1

 

3.

Babək

3

2

1

0

10:2

7

4

 

4.

Universitet

2

1

0

1

4:1

4

3

 

5.

Kəngərli

2

1

0

1

3:1

3

 

 

6.

Əlincə

3

1

0

2

3:10

3

3

 

7.

Sədərək

2

0

0

2

2:6

0

3

 

8.

Dübəndi

3

0

0

3

0:10

0

1

 

9.

Batabat

3

0

0

3

5:20

0

 

 

 

 

IV turdan sonra turnir cədvəli

 

 

 

 

 

K o m a n d a

 

O

 

Q

 

H

 

M

 

T

 

X

1.

Araz FK

4

4

0

0

14:4

12

2.

Arpaçay

4

3

1

0

17:5

10

3.

Babək

3

2

1

0

10:2

7

4.

Universitet

3

1

2

0

5:2

5

5.

Kəngərli

3

1

1

1

5:3

4

6.

Əlincə

4

1

1

2

5:12

4

7.

Sədərək

3

1

0

2

6:9

3

8.

Dübəndi

4

0

0

4

0:13

0

9.

Batabat

4

0

0

4

8:24

0

Kəngərli – Əlincə 2:2

Sədərək – Batabat 4:3

Araz FK - Dübəndi 3:0

Arpaçay – Universitet 1:1

V turdan sonra turnir cədvəl

 

 

 

K o m a n d a

 

O

 

Q

 

H

 

M

 

T

 

X

1.

Araz FK – Naxçıvan

5

5

0

0

19:0

15

2.

Arpaçay – Şərur

5

4

1

0

23:6

13

3.

Babək – Babək

4

3

1

0

13:3

10

4.

Universitet – NDU

4

2

2

0

8:2

8

5.

Kəngərli – Kəngərli

4

1

1

2

6:9

4

6.

Əlincə – Culfa

5

1

1

3

6:15

4

7.

Sədərək – Sədərək

4

1

0

3

6:14

3

8.

Dübəndi – Ordubad

4

0

0

4

0:13

0

9.

Batabat –Şahbuz

5

0

0

5

8:27

0

 

Babək – Əlincə 3:1

Arpaçay – Kəngərli 6:1

Araz FK – Sədərək 5:0

Universitet – Batabat 3:0 (+:–)

 

Məhsuldar futbolçular:

 1. Əliyev İbrahim 7 top – Arpaçay

 2. Seyidov Tağı 5 top – Araz FK

 3. Əliyev Hüseyn 4 top – Arpaçay

 4. Nəcəfov Elçin 4 top – Arpaçay

 5. Əliyev Vüsal 5 top – Araz FK

 

VI turdan sonra turnir cədvəli

 

 

 

K o m a n d a

 

O

 

Q

 

H

 

M

 

T

 

X

1.

Araz FK

6

5

1

0

19:0

16

2.

Arpaçay

6

5

1

0

25:7

16

3.

Babək

5

3

1

1

14:5

10

4.

Universitet

5

2

3

0

8:2

9

5.

Sədərək

5

2

1

2

9:16

7

6.

Kəngərli

5

1

2

2

8:11

5

7.

Əlincə

5

1

1

3

6:15

4

8.

Batabat

6

0

1

5

10:29

1

9.

Dübəndi

5

0

0

5

2:16

0

 

Batabat – Kəngərli 2:2

Dübəndi – Sədərək 2:3

Universitet – Araz FK 0:0

Babək – Arpaçay 1:0

 

Məhsuldar futbolçular:

1. Əliyev İbrahim 7 top – Arpaçay

2. Seyidov Tağı 5 top – Araz FK

3. Əliyev Vüsal 4 top – Araz FK

4. Nəcəfov Elçin 4 top – Arpaçay

5. Əliyev Hüseyn 5 top – Arpaçay

 

 

 

“İdman insanları həm fiziki, həm də mənəvi cəhətdən yüksəldən bir vasitədir.”

                          Heydər Əliyev