Naxçıvan Muxtar Respublikası Futbol Federasiyası

TƏQVİM

Naxçıvan Muxtar Respublikası Futbol Federasiyasının 2017 – ci il üçün tədbirlər planı.

 

N

Tapşırığın

Məzmunu

İcraya məsul

təşkilatlar

İcra

müddəti

1.

2.

3.

4.

1.

Muxtar Respublikada futbol İdman növünün inkişaf etdirilməsi, gənclərin futbola cəlbi, futbolun kütləviliyinin artırılması fəaliyyətin genişləndirilməsi.

Gənclər İdman Nazirliyi ( GİN ), Futbol Federasiyası ( NFF )

mütəmadi

2.

Futbol obyektlərindən və qurğularından səmərəli istifadə olunmasına nail olmaq.

GİN, Təhsil Nazirliyi      ( TN ), NFF

mütəmadi

3.

Məşqçilərin və hakimlərin hazırlanması üçün ixtisaslı mütəxəssisləri dəvət etməklə seminarların təşkili.

GİN, TN, NFF, Şəhər, Rayon İcra Hakimiyyətləri

mütəmadi

4.

Muxtar Respublikada futbol yarışlarının turnirlərin            ( beynəlxalq səviyyəli) keçirilməsi.

GİN, TN, NFF

mütəmadi

5.

Şəhər və rayonlarda yerli futbol şöbələrinin yaradılması.

GİN, NFF

il ərzində

6.

Muxtar Respublikada qızların futbol idman növünə cəlb olunması. Ayrı – ayrı yaş qrupları üzrə yarışların təşkili.

GİN, TN, NFF

mütəmadi

7.

Uşaq və yeniyetmələrin idman geyimi və ləvazimatları ilə təmin edilməsi.

GİN, NFF

mütəmadi

8.

Futbol idman növü ilə məşğul olanların tibbi nəzarət və xidmətlərlə təmin edilməsi.

GİN, NFF

İdman – tibb mərkəzi

mütəmadi

9.

Məktəblərdə futbol yarışlarının keçirilməsi ilə əlaqədar tədbirlər və təqvim planı hazırlamaq.

GİN, TİN, NFF

Fevral – mart

2017

10.

Ayrı – ayrı yaş qrupları üzrə muxtar respublika yığma komandalarının yaradılması və Azərbaycan miqyaslı yarışlarda iştiraklarını təmin etmək.

GİN, NFF

il ərzində

11.

Ali təhsil müəssisələri ilə birgə proqram lahiyəsi hazırlamaq. Gənclərin futbol cəlbinə diqqətin artırılması və müxtəlif tədbirlərin hazırlanması. ( yarış, seminar, treninq və.s )

 

 

 

         Naxçıvan MR Futbol                                                                                           H. Əliyev

 Federasiyasının Baş katibi.

 

 

 

Naxçıvan Muxtar Respublikası

XVI Futbol Çempionatı , Turnir Kubok və Birincilik yarışlarının

T Ə Q V İ M İ .

Naxçıvan Şəhəri 2017            

Naxçıvan MR XVI Futbol Çempionatı , Turnir, Kubok və digər yarışlarının təqvimi.

Birinci dövrə.

         I tur.

19.09   “ Kəngərli “  - ( Kəngərli)                              “ Sədərək “ – ( Sədərək )

20.09   “ Arpaçay “ -   ( Şərur )                                  “ Araz  “ -  ( Naxçıvan )  

21.09    “ Dübəndi “ – ( Ordubad )                              “ Batabat “ –  ( Şahbuz )

22.09    “ Babək “    - ( Babək )                                   “ Əlincə “ – ( Culfa )

 

         II tur.

26.09 “ Batabat “ - “ Kəngərli “ 

27.09 “ Sədərək “ - “ Babək “   

28.09 “ Araz  “ - “ Dübəndi “

29.09 “ Əlincə “- “ Universitet “

         III tur.

3.10 “ Dübəndi “ - “ Arpaçay “

4.10 “ Kəngərli “  - “ Araz  “

5.10 “ Babək “    - “ Batabat “

6.10 “ Universitet “-“ Sədərək “

         IV tur.

10.10 “ Araz  “-“ Babək “   

11.10 “ Batabat “-“ Universitet “

12.10 “ Arpaçay “-“ Kəngərli “

  13.10 “ Sədərək “-“ Əlincə “

         V tur.

24.10 “ Babək “    - “ Arpaçay “

25. 10 “ Əlincə “ - “ Batabat “

26.10 “ Kəngərli “  - “ Dübəndi “

27.10 “ Universitet “-“ Araz  “

         VI tur.

31.10 “ Dübəndi “-“ Babək “   

1.11 “ Araz  “-“ Əlincə “

2.11 “ Arpaçay “ - “ Universitet “

3.11. “ Batabat “-“ Sədərək “

         VII tur.

7.11 “ Əlincə “-“ Arpaçay “

8.11 “ Babək “    - “ Kəngərli “ 

9.11 “ Universitet “ - “ Dübəndi “

10.11 “ Sədərək “-“ Araz  “

         VIII tur.

13.11 “ Kəngərli “  - “ Universitet “

14.11 “ Arpaçay “-“ Sədərək “

15.11 “ Dübəndi “-“ Əlincə “

16.11 “ Araz  “-“ Batabat “

         IX tur.

21.11 “ Universitet “-“ Babək “   

22.11 “ Əlincə “-“ Kəngərli “ 

23.11 “ Sədərək “-“ Dübəndi “

24.11 “ Batabat “ - “ Arpaçay “

 

15. XI – 25 XII

Futzal

Naxçıvan MR birinciliyi.

2018 – ci il.

Ikinci dövrə.

         X tur.

27.02 “ Sədərək “-“ Kəngərli “ 

28.02 “ Araz  “-“ Arpaçay “

01.03 “ Batabat “-“ Dübəndi “

02.03 “ Əlincə “-“ Babək “   

         XI tur.

05.03 “ Kəngərli “  - “ Batabat “

06.03 “ Babək “    -“ Sədərək “

07.03 “ Dübəndi “-“ Araz  “

09.03 “ Universitet “-“ Əlincə “

         XII tur.

20.03 “ Arpaçay “-“ Dübəndi “

21.03 “ Araz  “-“ Kəngərli “ 

22.03 “ Batabat “-“ Babək “   

23.03 “ Sədərək “-“ Universitet “

         XIII tur.

27.03 “ Babək “    -“ Araz  “

28.03“ Universitet “-“ Batabat “

29.03“ Kəngərli “  - “ Arpaçay “

30.03 “ Əlincə “-“ Sədərək “

 

01.04 – 09.04     2018 – ci il.

U- 10 ; U- 11 ;U- 12; U- 13 ; U- 14 Liqaları və” Məktəbli kuboku “

Yarışları.

         XIV tur.

11.04 “ Arpaçay “-“ Babək “   

12.04 “ Batabat “-“ Əlincə “

14.04 “ Araz  “-“ Universitet “

15.04 “ Dübəndi “-“ Kəngərli “ 

         XV tur.

17.04 “ Babək “    - “ Dübəndi “

18.04 “ Əlincə “-“ Araz  “

12.04 “ Universitet “-“ Arpaçay “

20.04 “ Sədərək “-“ Batabat “

XVI tur.

23.04  “ Arpaçay “ – “ Əlincə “

24.04 “ Kəngərli “ – “ Babək “

25.04 “ Dübəndi “ – “ Universitet “

26.04 “ Araz “ – “ Sədərək “

 

28.04 – 10.05    2018 – ci il.

Ümumilli Lider H.Ə.Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş

“ Heydər Əliyev “ kuboku .

         XVII tur.

15.05 “ Universitet “-“ Kəngərli “ 

16.05 “ Sədərək “-“ Arpaçay “

17.05 “ Əlincə “-“ Dübəndi “

18.05 “ Batabat “ - “ Araz  “

         XVIII tur.

22.05 “ Babək “    -“ Universitet “

23.05 “ Kəngərli “  - “ Əlincə “

24.05 “ Dübəndi “ - “ Sədərək “

25.05 “ Arpaçay “ - “ Batabat “

01.06 – 10.06     2018 – ci il.

Naxçıvan MR Futbol Federasiyasının kuboku.

         Qeyd :  -     Oyunların başlanma vaxtını NFF təyin edir.

                     -   Təqvimdə ola biləcək dəyişiklik haqqında əlavə məlumat veriləcək.

Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

 

 XIV Naxçıvan MR Futbol Çempionatının ən məhsuldar futbolçuları

1.

Babayev Mahir

15

DİN Darıdağ FK

2.

Seyidov Tağı

12

Araz FK

3.

Kərəmov Samir

12

DİN Darıdağ FK, Araz FK

4.

Nəcəfov Elçin

10

Universitet

5.

Əliyev İbrahim

9

Araz FK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XIV Naxçıvan MR Futbol Çempionatının yekun cədvəli

 

Yer

Komandalar

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Q

H

M

T

X

vərəqə

s

q

1.

“Araz” FK – Naxçıvan

 

3:2

3:0

1:2

0:0

6:3

3:0

3:0

2:0

1:0

5:0

6:1

1:0

5:0

5:1

2:1

5:0

4:0

5:0

16

1

1

60 – 10

49

21

2

2.

“DİN.Darıdağ - Naxçıvan

2:3

0:3

 

5:1

4:0

5:0

3:2

5:4

1:1

6:1

2:4

6:1

3:0

3:2

2:0

3:0

6:1

2:0

3:0

14

1

3

61 – 23

43

16

2

3.

Universitet – NDU

2:1

0:0

1:5

0:4

 

4:2

0:1

0:1

1:0

3:0

3:0

4:2

2:1

4:1

3:0

2:0

3:0

3:0

1:0

13

1

4

36 – 18

40

17

4

4.

Batabat – Şahbuz

3:6

0:3

0:5

2:3

2:4

1:0

 

2:3

3:0

0:3

2:1

2:1

6:1

6:3

2:1

3:0

2:1

3:0

2:1

12

0

6

41 – 36

33

8

3

5.

Arpaçay – Şərur

0:3

0:2

4:5

1:1

1:0

0:1

3:2

0:3

 

+:-

6:4

2:2

4:1

2:0

1:4

3:1

3:0

3:0

3:2

10

1

7

36 – 31

32

19

1

6.

Əlincə - Culfa

0:1

0:5

1:6

4:2

0:3

0:3

3:0

1:2

-:+

4:6

 

0:2

2:2

1:2

1:0

2:1

2:0

3:0

1:2

6

1

11

25 – 37

19

17

3

7.

Babək – Babək

1:6

0:1

1:6

0:3

2:4

1:2

1:2

1:6

2:2

1:4

2:0

2:2

 

1:1

2:1

3:0

1:2

3:0

1:1

4

4

10

25 – 43

16

16

5

8.

Dübəndi – Ordubad

0:5

1:5

2:3

0:2

1:4

0:3

3:6

1:2

0:2

4:1

2:1

0:1

1:1

1:2

 

3:6

3:2

3:2

1:0

5

1

12

26 – 48

16

14

2

9.

Kəngərli – Kəngərli

1:2

0:5

0:3

1:6

0:2

0:3

0:3

1:2

1:3

0:3

1:2

0:2

0:3

2:1

6:3

2:3

 

5:3

5:1

4

0

14

25 – 50

12

18

1

10.

Sədərək – Sədərək

0:4

0:5

0:2

0:3

0:3

0:1

0:3

1:2

0:3

2:3

0:3

2:1

0:3

1:1

2:3

0:1

3:5

1:5

 

1

1

16

12 – 51

4

6

1

 

 

27 mart 02 aprel 2016-ci il tarixlərdə AFFA-nın rəhbərliyi və Naxçıvan Muxtar Respublikası Futbol Federasiyasının təşkilatçılığı ilə U-10,11,12,13,14 liqalarının, və VII siniflər arasında “Məktəbli kubokunun” Azərbaycan birinciliklərin, Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə zona yarışları keçirilmişdir.

Həmin yaş qrupları üzrə yarışların qalibləri Naxçıvan Muxtar Respublikasını, Azərbaycan Respublikası yarışlarının final mərhələsində təmsil edəcəklər.

Qaliblərlə tanış olun:

U-10-Kəngərli

U-11-Şahbuz

U-12-Şahbuz

U-13-Ordubad

U-14-Naxçıvan

Məktəbli kuboku-Şərur

 

 

XV turdan sonra turnir cədvəli

 

 

 

YER

 

Komanda

O

 

Q

 

 

H

 

 

 

M

 

T

 

X

1.

Araz FK

15

14

0

1

53-10

42

2.

DİN-Darıdağ FK

14

11

0

3

51-22

33

3.

Universitet

13

11

0

2

30-13

33

4.

Arpaçay

15

10

1

4

36-23

31

5.

Batabat

14

7

0

7

34-33

21

6.

Əlincə

15

6

0

9

22-36

18

7.

Babək

15

5

1

9

22-37

14

8.

Dübəndi

15

3

1

11

21-35

10

9.

Kəngərli

14

3

0

11

19-39

9

10.

Sədərək

14

1

0

13

9-43

3

 

XV turun nəticələri:

 

Əlincə - Kəngərli 2:0

Dübəndi - Araz FK 1:5

Sədərək - Universitet 0:1

Arpaçay - Babək 4:1

DİN Darıdağ FK - Batabat 3:2

 

Məktəbli kuboku VII siniflər:

 

1. 27.03.16 Naxçıvan - Şahbuz 6:0

2. 27.03.16 Şərur - Culfa 4:0

3. 27.03.16 Ordubad - Babək 5:0

4. 27.03.16 Kəngərli - Sədərək 3:3(4:3p)

5. 29.03.16  Şərur - Naxçıvan 7:1

6. 29.03.16 Ordubad - Kəngərli 5:2

7. 01.04.16 Şərur - Ordubad 3:0

U - 10 Liqası

 

1. 28.03.16 Şahbuz  - Ordubad 4:0

2. 28.03.16 Babək - Şərur 8:3

3. 28.03.16 Kəngərli - Culfa 3:1

4. 30.03.16 Şahbuz - Sədərək  5:0

5. 30.03.16  Kəngərli - Şərur 7:2

6. 02.04.16 Kəngərli - Şahbuz  3:3 (2:0 əlavə vaxt)

 

U – 11 Liqası

 

1. 27.03.16 Şərur - Sədərək 7:2

2. 28.03.16 DİN Darıdağ - Culfa

3. 28.03.16 Şərur - Kəngərli 3:0

4. 28.03.16 Şahbuz - Babək 7:6

5. 28.03.16 Naxçıvan - Ordubad 3:0

6. 30.03.16 Şərur - DİN Darıdağ 6:6

7. 30.03.16 Şahbuz - Naxçıvan 7:3

8. 01.04.16 Şahbuiz - Şərur 6:4

 

U – 12 Liqası

 

1. 27.03.16 Kəngərli - Sədərək 4:2

2. 29.03.16 Kəngərli - DİN Darıdağ 2:0

3. 29.03.16 Şərur - Culfa 4:1

4. 29.03.16 Şahbuz - Naxçıvan 3:1

5. 29.03.16 Ordubad - Babək 3:0

6. 30.03.16 Şərur - Kəngərli 6:3

7. 30.03.16 Şahbuz - Ordubad 7:1

8. 02.04.16 Şahbuz - Şərur 3:2

 

U – 13 Liqası

 

1. 27.03.16 Naxçıvan - Şərur 3:1

2. 28.03.16 Naxçıvan - Sədərək 6:0

3. 28.03.16DİN Daridağ - 3:1

4. 28.03.16 Culfa – Babək 3:0

5. 28.03.16 Ordubad –Şahbuz

6. 30.03.16 Naxçıvan – DİN Darıdağ 5:3

7. 30.03.16 Ordubad – Culfa 4:1

8.01.04.16 Ordubad – Naxçıvan 2:1

 

U – 14 Liqası

 

1. 27.03.16 Naxçıvan – Kəngərli 5:0

2. 29.03.16 Naxçıvan – Şahbuz 4:0

3. 29.03.16 Ordubad – Culfa 4:0

4. 29.03.16 DİN Darıdağ – Sədərək 4:1

5. 29.03.16 Şərur – Babək 3:0

6. 01.04.16 Naxçıvan – Ordubad 3:1

7. 01.04.16Şərur – Din Daridağ 2:1

8. 02.04.16 Naxçıvan – Şərur 2:0

 

 

XII Turdan sonra turnir cədvəlindəki vəziyyət.

 

XI turun nəticələri:

 

Batabat-  Babək 6:1

Kəngərli –Arpaçay 0:3

Universitet-  Dübəndi FK 3:0

Araz FK - Sədərək 5:0

Əlincə - Din-Darədağ 4:2

 

Növbəti XIII turun oyunları:

 

14.03.16  Sədərək -Əlincə 

15.03.16  Din-Darədağ –Kəngərli

16.03.16  Dübənd - Batabat i FK

17.03.16  Arpaçay - Universitet 

18.03.16  Babək- Araz FK

 

XII tur

 

 

 

Komanda

O

 

Q

 

 

H

 

M

 

T

 

X

1.

Araz FK

12

11

0

1

42-9

33

2.

Arpaçay

12

9

1

2

32-18

28

3.

“DİN-Darıdağ” FK

12

9

0

3

42-19

27

4.

Universitet

11

9

0

2

28-13

27

5.

Əlincə

12

5

0

7

19-29

15

6.

Batabat

11

5

0

6

27-29

15

7.

Babək

12

3

2

7

19-31

11

8.

Dübəndi

12

3

1

8

18-36

10

9.

Kəngərli

12

3

0

9

18-31

9

10.

Sədərək

12

0

0

12

7-41

0

 

 XI Turdan sonra turnir cədvəlindəki vəziyyət.

 

XI turun nəticələri:

 

Dübəndi –Kəngərli 3:2

Batabat- Araz FK 0:3

Din-Darıdağ FK- Sədərək 3:0

Babək-Universitet 1:2

Arpaçay- Əlincə 6:4

 

X tur

 

 

 

Komanda

O

 

Q

 

 

H

 

M

 

T

 

X

1.

Araz FK

11

10

0

1

37-9

30

2.

“DİN-Darıdağ” FK

11

9

0

2

40-15

27

3.

Arpaçay

11

8

1

2

29-18

25

4.

Universitet

10

8

0

2

25-13

24

5.

Batabat

10

4

0

6

21-28

12

6.

Əlincə

11

4

0

7

15-27

12

7.

Babək

11

3

2

6

18-25

11

8.

Kəngərli

11

3

1

7

18-33

10

9.

Dübəndi

11

3

0

8

18-28

9

10.

Sədərək

11

0

0

11

7-35

0

 

 

XIV Naxçıvan Muxtar Respublika Futbol Çempionatının ikinci dövrəsinə start verilmişdir.

X turun nəticələri:

 

Kəngərli- Babək  2:1

Əlincə- Dübəndi 1:0

Sədərək- Arpaçay 2:3

Araz FK- Din-Darıdağ FK +;- (3:0)

 

X tur 

 

 

Komanda

O

 

Q

 

 

H

 

M

 

T

 

X

vərəqə

 

s

q

1.

Araz FK

10

9

0

1

34-9

27

 

 

2.

“DİN-Darıdağ” FK

10

8

0

2

37-15

24

 

 

3.

Arpaçay

10

7

1

2

23-15

22

3

 

4.

Universitet

9

7

0

2

23-12

21

 

 

5.

Batabat

9

4

0

5

21-25

12

 

 

6.

Əlincə

10

4

0

6

11-21

12

2

 

7.

Babək

10

3

2

5

17-23

11

1

 

8.

Kəngərli

10

3

0

7

16-25

 

1

 

9.

Dübəndi

10

2

1

7

15-31

 

1

1

10.

Sədərək

10

0

0

9

7-32

0

1

 

 

 

 

Naxçıvan Muxtar Respublikası Futbol Federasiyasının 2016 - cı il üçün Tədbirlər Planı

 
 
 
 

1

Naxçıvan Muxtar Respublikası Futbol Federasiyasının 2015 - ci ildə keçirdiyi tədbirlər haqqında hesabatı.2016 - cı ilin planları haqqında məlumat.

Naxçıvan MR Gənclər və Təhsil nazirlikləri. Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Fevral

 

2

Naxçıvan Muxtar Respublikasında daxili yarışların keçirilməsinin təşkil etmək. Gənclərin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili və onların pis vərdişlərinin qorunmasını təmin etmək.

Naxçıvan MR Gənclər və İdman nazirlikləri, yerli idarəetmə orqanları Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Mütəmadi

 

3

Naxçıvan Muxtar Respublikası Azərbaycan Respublikası və beynəlxalq miqyaslı yarışlarda və yoldaşlıq görüşlərində iştirak etmək üçün yığma komandaların hazırlanması.

Naxçıvan MR Gənclər və İdman nazirlikləri. Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Mütəmadi

 

4

Naxçıvan Muxtar Respublikasında futbol idman növünün inkişafına və kütləviliyinə nail olmaq məqsədilə lazımi tədbirlərin həyata keçirilməsi. Idman qurğularının abadlaşdırılması, bərpa olunması və onlardan səmərəli istifadə olunma.

Naxçıvan MR Gənclər və İdman nazirlikləri. Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Mütəmadi

 

5

Azərbaycan Respublikası birinciliklərində iştirak etmək üçün ayrı - ayrı yaş qrupları üzrə komandaların təşkili və onların idman forması ilə təmin olunması.

Naxçıvan MR Gənclər və İdman nazirlikləri. Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Təqvim üzrə

 

6

Naxçıvan Muxtar Respublikasında keçirilən yarışlarda futbolçuların tibbi nəzarətdən keçməsini təşkil etmək. Keçirilən tədbirlərdə tibbi və xidmətlərinin təşkili.

Naxçıvan MR Gənclər və İdman, Daxili işlər və Səhiyyə nazirlikləri. Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Mütəmadi

 

7

Müxtəlif yaş qrupları üzrə istedadlı futbolçuların aşkara çıxarılması və onların davamlı olaraq təlim - məşq proseslərinə cəlb olunması.                     ( Elit - məşq qrupları )

Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Mütəmadi

 

8

Naxçıvan Muxtar Respublikasında keçirilən Futbol oyunlarının idarə olunmasında hakimliyin səviyyəsini yüksəltmək məqsədilə seminar və təlim - məşq toplanışlarının təşkil olunması, yeni aparıcı mütəxəssislərin dəvət edilməsi.

Naxçıvan MR Futbol Federasiyası. Azərbaycan Hakimlər komitəsi.

Mütəmadi

 

9

" C " kateqoriyalı məşqçilik kurslarında təhsil almaq üçün məşqçilərin seçilməsi və kurslara göndərilməsini təmin etmək.

Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Mütəmadi

 

10

Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası ( AFFA ), Azərbaycan Hakimlər Komitəsi Yarışların Keçirilməsi Deparmenti ilə əlaqələri genişləndirmək.

Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Mütəmadi

 

11

Yerli Futbol Federasiyalarının fəaliyyəti üçün lazımi şəraitinin yaradılması.

Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Mütəmadi

 

12

Naxçıvan Muxtar Respublikası Futbol Federasiyası idarə heyyəti və komissiyalarının fəaliyyətinin genişləndirilməsi.

Naxçıvan MR Futbol Federasiyası.

Mütəmadi

 

 

  

Naxçıvan MR Futbol Federasiyasının 2016 - cı il üçün təqvim planı

 
 
 

Tədbirin adı

Tarix

Keçirilmə yeri

Məsul təşkilat

 
 

1

XIV Naxçıvan MR Çempionatı ( ardı ).

22 Fevral

Yerlərdə

NFF - GİN

 

2

XV Naxçıvan MR Çempionat I dövrə.

Sentyabr

Yerlərdə

NFF - GİN

 

3

Ümumilli Lider H.Ə.Əliyevin xatirə turniri.

Aprel - May

Yerlərdə Final Naxçıvan

NFF - GİN

 

4

Naxçıvan MR Futbol Federasiyası kuboku.

May - İyun

Yerlərdə Final Naxçıvan

NFF - GİN

 

5

" Məktəbli kuboku " Naxçıvan MR VII siniflər.

Aprel

Naxçıvan - Şərur

NFF - GİN. Təhsil Nazirliyi

 

6

Naxçıvan MR " Məktəbli kuboku " IX siniflər

Aprel

Naxçıvan - Şərur

NFF - GİN. Təhsil Nazirliyi

 

7

U - 10 Liqası Naxçıvan MR birinciliyi.

Aprel

Naxçıvan - Şərur

_ " _

 

8

U - 11  Liqası Naxçıvan MR birinciliyi.

Aprel

Naxçıvan - Şərur

_ " _

 

9

U - 12  Liqası Naxçıvan MR birinciliyi.

Aprel

Naxçıvan - Şərur

_ " _

 

10

U - 13  Liqası Naxçıvan MR birinciliyi.

Aprel

Naxçıvan - Şərur

_ " _

 

11

U - 14  Liqası Naxçıvan MR birinciliyi.

Aprel

Naxçıvan - Şərur

_ " _

 

12

Azərbaycan birinciliyi " Məktəbli kuboku " VII siniflər

May - İyun

Bakı

AFFA - NFF

 

13

Azərbaycan birinciliyi " Məktəbli kuboku " IX siniflər

May - İyun

Bakı

AFFA - NFF

 

14

U - 10 Liqası Azərbaycan birinciliyi. Final

May - İyun

Bakı

AFFA - NFF

 

15

U - 11Liqası Azərbaycan birinciliyi. Final

May - İyun

Bakı

AFFA - NFF

 

16

U - 12Liqası Azərbaycan birinciliyi. Final

May - İyun

Bakı

AFFA - NFF

 

17

U - 13Liqası Azərbaycan birinciliyi. Final

May - İyun

Bakı

AFFA - NFF

 

18

U - 14Liqası Azərbaycan birinciliyi. Final

May - İyun

Bakı

AFFA - NFF

 

19

" Elit məşq " qrupu. Azərbaycan birinciliyi.

Fevral - Mart

Bakı

AFFA - NFF

 

20

Naxçıvan MR birinciliyi. 15 - 16 yaş.

Sentyabr

Naxçıvan

NFF

 

21

Naxçıvan MR birinciliyi. Futzal.

Yanvar - Dekabr

Naxçıvan

NFF

 

22

Tələbələrin Azərbaycan Çempionatı.

May

Bakı

AFFA - NDU - NFF

 

23

Hakimlərin təlim - məşq toplanışı.                  ( seminar )

Fevral - Sentyabr

Naxçıvan

AFFA - NFF

 

24

Yoldaşlıq görüşləri.

İl boyu

Yerlərdə

NFF - GİN

 

25

NFF komissiyalarının iclası.

İşgüzar

Naxçıvan

NFF

 

26

Naxçıvan MR Futbol Federasiyası İdarə Heyyətinin iclasları.

Rübdə 1 dəfə

Naxçıvan

NFF

 

 

Naxçıvan MR XIV futbol çempionatının I dövrəsinin yekun cədvəli

 

 

YER

 

 

1

 

2

 

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

Q

 

H

 

 

M

 

T

 

X

vərəqə

s

q

1

"Araz" FK- Naxçıvan

 

3 ; 2

 

1 ; 2

3 ; 0

6 ; 3

6 ; 1

1 ; 0

5 ; 0

2 ; 1

4 ; 0

8

0

1

31 - 9

24

14

-

2

"DİN Darıdag"FK-

Naxçıvan

 

2 ; 3

 

5 ; 1

5 ; 4

5 ; 0

6 ; 1

6 ; 1

3 ; 2

3 ; 0

2 ; 0

8

0

1

37 - 12

24

8

-

3

"Universitet-Naxçıvan

 

2 ; 1

1 ; 5

 

0 ; 1

4 ; 2

4 ; 2

3 ; 0

4 ; 1

2 ; 0

3 ; 0

7

0

2

 23 - 12

21

11

-

4

"Arpaçay" - Şərur

 

0 ; 3

4 ; 5

1 ; 0

 

3 ; 2

2 ; 2

3 ; 0

2 ; 0

3 ; 1

3 ; 0

6

1

2

21 - 13

19

12

-

5

"Batabat"- Şahbuz

 

3 ; 6

0 ; 5

2 ; 4

2 ; 3

 

2 ; 1

0 ; 3

6 ; 3

3 ; 0

3 ; 0

4

0

5

21 - 25

12

6

1

6

"Babək" – Babək

 

1 ; 6

1 ; 6

2 ; 4

2 ; 2

1 ; 2

 

2 ; 0

1 ; 1

3 ; 0

3 ; 0

3

2

4

16 - 21

11

10

4

7

"Əlincə"- Culfa

 

0 ; 1

1 ; 6

0 ; 3

0 ; 3

3 ; 0

0 ; 2

 

1 ; 2

2 ; 1

3 ; 0

3

0

6

 10 - 18

9

10

2

8

"Dübəndi" -  Ordubad

 

0 ; 5

2 ; 3

1 ; 4

0 ; 2

3 ; 6

1 ; 1

2 ; 1

 

3 ; 6

3 ; 2

2

1

6

15 - 14

7

6

-

9

"Kəngərli"  - Kəngərli

1 ; 2

0 ; 3

0 ; 2

1 ; 3

0 ; 3

0 ; 3

1 ; 2

6 ; 3

 

5 ; 3

2

0

7

14 - 24

6

14

-

10

"Sədərək" - Sədərək

 

0 ; 4

0 ; 2

0 ; 3

0 ; 3

0 ; 3

0 ; 3

0 ; 3

2 ; 3

3 ; 5

 

 

0

0

9

 5   - 29

0

5

-

 

 

              Qeydlər: O-Oyun

               Q-Qələbə

               H-heç-heçə

               M-məğlubiyyət

               T-top

                X-xal

                S-sarı

                Q-qirmizi

 

 

Naxçıvan MR Fytbol Federasiyasının 2015-ci il üçün satistik hesabatı

 

N.N

Tədbirin adı

Tarix

K-sayı

Oyun sayı

İştirakçı sayi

Qaliblər

1

XIII Naxçıvan MR cempionatı (ardı)

 

23.II - 25.V

 

10

 

54

 

200

 

Araz FK

 

2

XIV Naxçıvan MR çempionatı ( I – dövrə)

 

28.IX - 05.XII

10

45

200

Araz FK

3

Ümumilli Lider H. Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş turnir

26.IV - 07.V

10

9

200

Araz FK

4

Naxçıvan MR birinciliyi U - 10

02.IV - 09.IV

8

7

105

Ordubad

5

Naxçıvan MR birinciliyi U - 11

02.IV - 09.IV

8

7

120

Şahbuz

6

Naxçıvan MR birinciliyi U - 12

02.IV - 09.IV

8

7

120

Şahbuz

7

Naxçıvan MR birinciliyi U - 13

02.IV - 09.IV

8

7

120

Şahbuz

8

Naxçıvan MR birinciliyi U - 14

02.IV - 09.IV

8

7

100

Şərur

9

Naxçıvan MR üzrə " Məktəbli kuboku " VII sinif

02.IV - 09.IV

8

7

120

Naxçıvan

10

Naxçıvan MR üzrə " Məktəbli kuboku " IX sinif

02.IV - 09.IV

8

7

20

Şərur

11

Azərbaycan birinciliyi U - 10

05.V

1

1

20

1 \ 16

12

Azərbaycan birinciliyi U - 11

18.IV

1

1

20

1 \ 16

13

Azərbaycan birinciliyi U - 12

21.IV

1

2

20

1 \ 8

14

Azərbaycan birinciliyi U - 13

02.V

1

1

20

1 \ 16

15

Azərbaycan birinciliyi U - 14

17.IV

1

2

16

1 \ 8

16

Azərbaycan birinciliyi " Məktəbli kuboku " VII siniflər

24.V

1

1

20

1 \ 8

17

Azərbaycan birinciliyi " Məktəbli kuboku " IX siniflər

29.V

1

2

40

1 \ 4

18

Azərbaycan birinciliyi " Elit məşq " qrupu

Fevral

2

2

20

1 \ 8

19

Tələbələrin Azərbaycan birinciliyi

May

1

1

120

1 \ 16

20

Futzal Naxçıvan MR birinciliyi

Yanvar

10

26

 

Universitet

21

Naxçıvan MR F.F. idarə heyyətinin iclasları

Rüb

4

 

 

 

22

Federasiya komissiyalarının iclasları

il boyu

16

 

 

 

Cəmi :

 

126

196

1721

 

  

N

XIV Futbol Çempionatının ən məhsuldar oyunçuları

1

Babayev Mahir

12

“DİN” Darıdağ FK

2

Seyidov Tağı

9

“Araz” FK

3

Nəcəfov Elçin

6

“Universitet”

4

Kərimov Qürbət

6

“Arpaçay”

5

Kərimov Samir

5

“DİN” Darıdağ FK

6

Əliyev Vüsal

5

“Batabat”

  

 

Komandaların öz rəqib meydançalarənda göstərdiyi nəticələr  

 Öz meydançası

N

Komandalar

 

O

Q

 

H

M

 

T

 

X

1

“Araz” FK

5

5

0

0

24-4

15

2

“DİN” Darıdağ FK

5

4

0

1

24-10

12

3

“Arpaçay”

4

4

0

0

11-3

12

4

“Universitet”

5

4

0

1

11-4

12

5

“Babək”

4

2

1

1

9-4

7

6

“Dübəndi”

4

1

1

2

6-9

4

7

“Kəngərli”

5

1

0

4

8-15

3

8

“Batabat”

4

1

0

3

8-13

3

9

Əlincə”

5

1

0

4

3-9

3

10

“Sədərək”

5

0

0

5

5-17

0

 

 

Rəqib meydançası

N

Komandalar

 

O

Q

 

H

M

 

T

 

X

1

“DİN” Darıdağ FK

4

4

0

0

13-2

12

2

“Universitet”

4

3

0

1

12-8

9

3

“Batabat”

5

3

0

2

13-10

9

4

“Araz” FK

4

3

0

1

7-5

9

5

“Arpaçay”

5

2

1

2

10-10

7

6

Əlincə”

4

2

0

2

7-9

6

7

“Babək”

5

1

1

3

7-17

4

8

“Dübəndi”

5

1

0

4

9-21

4

9

“Kəngərli”

4

1

0

3

6-11

3

10

“Sədərək”

4

0

0

4

0-12

0

         

                                                                                     III-cü turdan sonra turnir cədvəli

 

Komanda

O

Q

H

M

T

X

Vərəqə

s

q

1.

Universitet

3

3

0

0

8-1

9

 

 

2.

DİN.FK

3

3

0

0

14-7

9

2

 

3.

Araz.FK

3

2

0

1

7-2

6

1

 

4.

Batabat

3

2

0

1

6-3

6

 

 

5.

Babək

3

2

0

1

6-6

6

3

 

6.

Arpaçay

3

1

0

2

6-8

3

 

 

7.

Dübəndi

3

1

0

2

5-7

3

1

 

8.

Əlincə

3

1

0

2

3-5

3

 

 

9.

Kəngərli

3

0

0

3

0-8

0

2

 

10.

Sədərək

3

0

0

3

0-9

0

 

 

 

Arpaçay- Dübəndi 2:0

DİN-Darıdağ.FK-Babək 6:1

Əlincə-Universitet 3:0 (+;-)

Sədərək-Batabat 0:3

Kəngərli-Araz.FK 1:2

 

 

                                                                              IV-cü turdan sonra turnir cədvəli

 

Komanda

O

Q

H

M

T

X

Vərəqə

s

q

1.

DİN-Darıdağ.FK

4

4

0

0

19-7

12

1

 

2.

Universitet

4

4

0

0

11-1

12

 

 

3.

Araz.FK

4

3

0

1

12-2

9

2

 

4.

Babək

4

2

1

1

8-8

7

 

 

5.

Əlincə

4

2

0

2

5-8

6

 

 

6.

Batabat

4

2

0

2

6-8

6

1

 

7.

Arpaçay

4

1

1

2

8-10

4

 

 

8.

Dübəndi

4

1

0

3

5-12

3

2

 

9.

Kəngərli

4

0

0

4

1-10

0

2

 

10.

Sədərək

4

0

0

4

2-12

0

 

 

 

Kəngərli- Əlincə-1:2

Araz.FK-Dübəndi-5:0

Babək-Arpaçay- 2:2

Batabat-DİN-Darıdağ.FK- 0:5

Universitet - Sədərək- 3:0

 

 

                                                                             V-ci turdan sonra turnir cədvəli

 

Komanda

O

Q

H

M

T

X

Vərəqə

s

q

1.

DİN-Darıdağ.FK

5

5

0

0

24-8

15

1

 

2.

Universitet

5

4

0

1

12-6

12

2

 

3.

Araz.FK

5

4

0

1

13-3

12

2

 

4.

Babək

5

2

2

1

9-9

8

 

 

5.

Arpaçay

5

2

1

2

11-12

7

1

 

6.

Əlincə

5

2

0

3

5-7

6

2

 

7.

Batabat

5

2

0

3

8-11

6

1

 

8.

Dübəndi

5

1

1

3

6-13

4

 

 

9.

Kəngərli

5

1

0

4

6-13

3

1

 

10.

Sədərək

5

0

0

5

5-17

0

 

 

 

V-ci turun nəticələri :                                                                                                  VI-cı turun oyunları :

 

Əlincə- Araz.FK-0:1                                                                                                      02.XI Əlincə- Sədrək                                                                                

Dübəndi- Babək-1:1                                                                                                     03.XI Kəngərli- DİN-Darıdağ.FK

DİN-Darıdağ.FK- Universitet -5:1                                                                              04.XI Batabat- Dübəndi                                  

Sədərək- Kəngərli-3:5                                                                                                   05.XIAraz FK- Babək

Arpaçay- Batabat- 3:2                                                                                                06.XI Universitet-Arpaçay

                                                                       

 

 

 

                                                                                              I   FUTBOL ÇEMPİONATININ  YEKUN

                                                                                                               C  Ə  D  V  Ə  L  İ

                                                                                                                     2002-ci il                                                                                              

YER

KOMANDA

1

2

3

4

5

6

7

8

Q

H

M

TOP

.+
.-

XAL

1

ARPACAY

/////


5:1
3:0

  
1:1
4:1


4:0
3:1


0:0
2:1


4:0
0:1


3:1
4:1


3:1
4:1

11

2

1

50-10

40

35

2

BABƏK


1:5
0:3

/////

  
1:0
1:1

  
4:3
2:0

  
0:2
4:1

  
3:0
2:0

  
1:0
6:2

  
6:3
14:1

10

1

3

45-22

23

31

3

GƏNCLİK


1:1
1:4


0:1
1:1

/////

  
1:0
1:0

  1:1
4:1

  
1:0
1:1

  
4:0
3:1

  
8:2
9:1

8

3

3

36-14

22

27

4

UNİVERSİTET


0:4
1:3


3:4
0:2


0:1
0:1

/////

  
0:1
1:1

  
0:1
7:3

  
4:0
6:2

  
6:1
4:3

5

1

8

32-27

5

16

5

SƏDƏRƏK

  
0:0
1:2


2:0
1:4


1:1
1:4

  
1:0
1:1

/////


3:1
1:1

  
6:0
0:0

  
6:1
2:1

6

5

3

26-16

10

23

6

ƏLİNCƏ


0:4
1:0


0:3
1:2


0:1
1:1


1:0
3:7

  
1:3
1:1

/////

  
2:1
1:5

  
7:2
5:0

5

2

7

24-30

.-6

17

7

DÜBƏNDİ


1:3
1:4


0:1
2:6


0:4
1:4


0:4
2:6

  
0:6
0:0

  
1:2
5:1

/////

  
5:2
1:3

2

1

11

19-46

.-27

7

8

BATABAT


2:6
0:11


36
1:14


2:8
1:9


1:6
3:4

  
1:6
1:2

  
2:7
0:5

  
2:5
3:1

/////

1

0

13

22-90

.-68

3

 

 

                                                                                          II   FUTBOL ÇEMPİONATININ  YEKUN

                                                                                                           C  Ə  D  V  Ə  L  İ

                                                                                                                 2003-cü il

YER

KOMANDA

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Q

H

M

TOP

.+
.-

XAL

1

"SƏRHƏDÇİ"  NAX.

/////


0:1
1:1

  
1:1
1:0


2:1
3:0


1:0
.+ : -


7:0
2:0


4:0
6:0


4:0
6:3


1:0
5:1


6:0
9:2

15

2

1

59-10

49

47

2

"UNİVERSİTET"  NDU.


1:0
1:1

/////

  
1:1
0:0

  
1:0
4:0


2:0
5:2

  
2:0
7:2

  
3:1
10:0

  
1:1
1:0

  
1:0
5:0

  
4:2
8:0

14

4

0

57-10

47

46

3

"QƏLƏBƏ-OİK"  NAX.


1:1
1:0

  
1:1
0:0

/////

  
1:3
0:2

  
5:0
2:1

  
3:1
2:1

  
3:0
2:0

  
3:0
15:0

  
1:0
3:0

  
11:0
6:0

12

3

3

62-12

50

39

4

"ARPAÇAY"  ŞƏRUR


1:2
0:3


0:4
0:1


3:1
2:0

/////

  
0:1
2:2

  
2:1
2:2

  
3:0
4:3

  
4:2
7:1

  
1:2
2:0

  
15:0
1:1

10

2

6

49-24

25

32

5

"SƏDƏRƏK" SƏDƏRƏK


0:1
.- : +


0:2
2:5


0:5
1:2

  
1:0
2:2

/////

  
2:2
2:1

  
2:1
2:0

  
5:0
1:1

  
1:1
4:0

  
4:1
1:2

7

4

7

30-26

4

25

6

"BATABAT"  ŞAHBUZ


0:7
0:2


0:2
2:7


1:3
1:2


1:2
0:2

  
2:2
1:2

/////

  
0:2
4:0

  
7:1
4:2

  
4:0
3:2

  
3:0
4:1

7

1

10

37-39

.2

22

7

"GƏNCLİK"  NAXÇIVAN


0:4
0:6


1:3
0:10


0:3
0:2


0:3
3:4

  
1:2
0:2

  
2:0
0:4

/////

  
4:2
2:0

  
2:0
2:1

  
1:2
1:0

6

0

12

19-48

.-29

18

8

"BABƏK"  BABƏK


0:4
3:6


1:1
0:1


1:3
0:15


2:4
1:7

  
0:5
1:1


2:4
1:7

  
2:4
0:2

/////

  
1:0
4:3

  
2:1
2:1

4

2

12

23-69

.-46

14

9

"ƏLİNCƏ"  CULFA


1:5
0:1


0:1
0:5


0:1
0:6


2:1
0:2

  
1:1
0:4

  
0:4
2:3

  
0:2
1:2

  
0:1
3:4

/////

  
2:0
4:2

3

1

14

16-45

.-29

10

10

"DÜBƏNDİ"  ORDUBAD

  
0:6
2:9


2:4
0:8


0:11
0:6

  
0:15
1:1

  
1:4
2:1

  
0:3
1:4

2:1
0:1

  
1:2
1:2

  
0:2
2:4

/////

2

1

15

15-84

.-67

7

 

 

                                                                                        III   FUTBOL ÇEMPİONATININ  YEKUN

                                                                                                          C  Ə  D  V  Ə  L  İ

                                                                                                                2004-cü il

 

YER

KOMANDA

1

2

3

4

5

6

7

Q

H

M

TOP

.+
.-

XAL

1

"UNİVERSİTET"  NDU.

/////


1:1
1:1

  
3:0
4:5


8:1
4:1


9:0
9:0


3:0
5:0


4:0
5:1

9

2

1

56-10

29

29

2

"BATABAT"  ŞAHBUZ


1:1
1:1

/////

  
0:0
2:1

  
0:0
1:1

  
0:1
1:0

  
3:1
3:2

  
1:1
3:2

5

6

1

16-11

5

21

3

"SƏDƏRƏK" SƏDƏRƏK


0:3
5:4


0:0
1:2

/////

  
2:0
1:2

  
2:3
4:0

  
1:3
3:2

  
2:0
1:1

5

2

5

22-20

2

17

4

"ƏLİNCƏ"  CULFA


1:8
1:4


0:0
1:1


0:2
2:1

/////

  
1:1
3:2

  
1:1
2:1

  
1:0
1:2

4

4

4

14-23

-9

16

5

"BABƏK"  BABƏK


0:9
0:9


1:0
0:1


3:2
0:4

  
1:1
2:3

/////

  
1:2
4:2

  
0:0
1:0

4

2

5

13-33

.-20

14

6

"ARPAÇAY"  ŞƏRUR


0:5
0:3

2:3
1:3


3:1
2:3


1:2
1:1

  
2:1
2:4

/////

  
4:1
1:2

3

1

8

19-29

.-9

10

7

"GƏNCLİK"  NAXÇIVAN


1:5
0:4


1:1
2:3


1:1
0:2


2:1
0:1

  
0:0
0:1

  
1:4
1:2

/////

2

3

7

10-24

.-14

9

 

 

                                                                                             IV   FUTBOL ÇEMPİONATININ  YEKUN

                                                                                                            C  Ə  D  V  Ə  L  İ

                                                                                                                  2005-ci il

 

YER

KOMANDA

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Q

H

M

TOP

.+
.-

XAL

1

"UNİVERSİTET"  NDU.

/////


2:0
1:1

  
5:0
5:1


2:0
6:0


5:0
.+ : -


3:0
5:0


3:0
3:1


5:0
5:0


5:0
3:0


3:0
5:2

17

1

0

66-5

61

52

2

"QƏLƏBƏ"  NAXÇIVAN


0:2
1:1

/////

  
2:0
3:0

  
4:0
5:1

  
8:0
4:0

  
4:0
6:0

  
5:1
3:0

  
5:1
3:1

  
3:0
5:1

  
4:1
5:1

16

1

1

70-10

60

49

3

"BATABAT"  ŞAHBUZ


0:5
1:5


0:2
0:3

/////

  
5:0
2:4

  
5:6
2:0

  
2:0
0:2

  
2:0
3:5

  
3:3
3:0

  
1:0
2:0

  
4:2
2:2

8

2

8

37-39

-2

26

4

"SƏDƏRƏK" SƏDƏRƏK


0:2
0:6


0:4
1:4


0:5
4:2

/////

  
1:1
2:3

  
1:1
2:2

  
0:0
2:0

  
0:3
3:1

  
3:0
2:0

  
2:1
5:1

7

4

7

28-37

-9

25

5

"DÜBƏNDİ"  ORDUBAD


0:5
.- : +


0:8
0:4


6:5
0:2

  
1:1
3:2

/////

  
0:2
2:0

  
3:1
2:1

  
3:0
1:1

  
1:2
0:1

  
1:1
3:1

7

3

8

26-37

.-11

24

6

"KƏNGƏRLİ"  KƏNGƏRLİ


0:3
0:5


0:4
0:6


0:2
2:0


1:1
2:2


0:2
2:0

/////

  
1:5
3:0

  
1:2
3:1

  
4:0
2:1


2:1
.- : +

7

2

9

23-35

.-12

23

7

"ARPAÇAY"  ŞƏRUR


1:3
0:3


1:5
0:3


0:2
5:3


2:0
0:0

  
1:3
1:2

  
0:3
5:1

/////

  
2:1
4:2


2:2
.+ : -

  
2:0
1:8

6

2

10

25-43

.-18

20

8

"ƏLİNCƏ"  CULFA


0:5
0:5


1:5
1:3


3:3
0:3


3:0
1:0

  
0:3
1:1

  
1:1
0:2

  
1:2
2:4

/////

  
3:3
0:2

  
4:0
2:0

4

3

11

25-46

.-21

15

9

"GƏNCLİK"  NAXÇIVAN


0:5
0:3


1:5
0:3


0:1
0:2


0:3
0:2

  
2:1
1:0

  
0:4
1:3


2:2
.- : +

  
3:3
2:0

/////

  
1:1
1:1

3

4

11

14-38

.-24

13

10

"BABƏK"  BABƏK


0:3
2:5


1:4
1:5


2:4
2:2


1:2
1:5

  
1:1
1:3

  
1:2
.+ : -

  
0:2
8:1

  
0:4
0:2

1:1
1:1

/////

2

4

12

23-47

.-24

10

 

 

 

                                                                          V   FUTBOL ÇEMPİONATININ  YEKUN

                                                                                        C  Ə  D  V  Ə  L  İ

                                                                                             2006-cı il

 

YER

KOMANDA

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Q

H

M

TOP

.+
.-

XAL

1

"SƏRHƏDÇİ"  NAXÇIVAN

/////


2:2
4:1

  
3:1
4:0


4:1
.+ : -


5:0
2:1


7:0
7:3


10:0
11:0


5:3
10:0


8:1
7:1


3:0
6:0

17

1

0

98-14

84

52

2

"UNİVERSİTET"  NDU.


2:2
1:4

/////

  
0:0
5:1

  
5:0
1:0

  
6:0
2:1

  
3:1
6:0

  
4:0
6:0

  
3:0
12:0

  
2:0
8:1

  
4:0
3:0

15

2

1

73-10

63

47

3

"BATABAT"  ŞAHBUZ


1:3
0:4


0:0
1:5

/////

  
4:2
1:2

  
0:3
3:2

  
3:0
4:2

  
0:0
0:0

  
4:0
2:0

  
5:1
3:0

  
5:2
5:0

11

3

4

41-26

15

33

4

"SƏDƏRƏK" SƏDƏRƏK


1:4
-:+


0:5
0:1


2:4
2:1

/////

  
0:0
2:3

  
1:0
0:1

  
1:0
4:1

  
1:0
4:0

  
1:0
2:0

  
4:2
2:0

10

1

7

32-22

10

31

5

"ARPAÇAY"  ŞƏRUR


0:5
.1: 2


0:6
1:2


3:0
2:3

  
0:0
3:2

/////

  
2:2
0:2

  
1:0
1:2

  
0:0
7:1

  
11:2
0:0

  
-:+
2:1

6

4

8

33-28

.5

22

6

"BABƏK"  BABƏK


0:7
3:7


0:6
1:3


0:3
2:4


1:0
0:1

  
2:2
2:0

/////

  
1:1
2:3

  
1:2
2:1

  
6:1
.+ : -

  
7:2
2:1

6

3

9

27-42

.-15

21

7

"GƏNCLİK"  NAXÇIVAN


0:10
0:11


0:4
0:6

  
0:0
0:0


0:1
1:4

  
0:1
2:1

  
1:1
3:2

/////

  
1:0
1:0

  
0:1
1:5

  
1:2
2:0

5

2

11

13-68

.-55

18

8

"KƏNGƏRLİ"  KƏNGƏRLİ


3:5
0:10


0:3
0:12


0:4
0:2


0:1
0:4

  
0:0
1:7

  
2:1
1:2

  
0:1
0:1

/////

  
.+ : -
3:3

  
2:1
4:0

4

2

12

16-50

.-34

14

9

"ƏLİNCƏ"  CULFA


1:8
1:7


0:2
1:8


1:5
0:3


0:7
0:1

  
0:0
2:11

  
1:1
-:+

  
1:0
5:1

  
-:+
3:3

/////

  
4:1
2:2

3

4

11

22-52

.-30

13

10

"DÜBƏNDİ"  ORDUBAD


0:6
0:3


0:3
0:4


2:5
0:5


0:2
2:4

  
+:-
1:2

  
2:7
1:2

  
2:1
0:2

  
1:2
4:0

  
2:2
1:4

/////

2

1

15

11-55

.-44

7

 

                                                                     

                                                                               VI   FUTBOL ÇEMPİONATININ  YEKUN

                                                                                               C  Ə  D  V  Ə  L  İ

                                                                                                        2007-ci il           

 

YER

KOMANDA

1

2

3

4

5

6

7

8

9

O

Q

H

M

TOP

.+
.-

XAL

1

"SƏRHƏDÇİ"  NAXÇIVAN

/////


3:2
3:2

  
.- : +
2:0


2:1
3:0


10:1
.3 : 0


16:0
5:2


3:1
3:1


7:0
5:1


16:0
5:2

16

15

0

1

94-12

82

45

2

"DİNAMO"  NAXÇIVAN


2:3
2:3

/////

  
1:0
3:2

  
3:0
5:2

  
3:1
10:1

  
5:0
4:1

  
15:1
3:0

  
15:0
4:1

  
12:0
34:1

16

14

0

2

109-17

92

42

3

"UNİVERSİTET"  NDU.


0:2
+:-


0:1
2:3

/////

  
4:1
4:3

  
3:1
3:0

  
5:0
6:2

  
7:0
6:3

  
4:0
3:0

  
6:1
3:1

16

13

0

3

56-18

38

39

4

"BATABAT"  ŞAHBUZ


1:2
0:3


0:3
2:5


1:4
3:4

/////

  
3:2
2:0

  
3:0
1:2

  
6:1
2:2

  
6:0
1:0

  
3:1
1:1

16

7

2

7

35-30

5

23

5

"GƏNCLİK"  NAXÇIVAN


1:10
0: 3


1:3
1:10


1:3
0:2

  
2:3
0:2

/////

  
3:4
9:3

  
3:1
0:1

  
1:0
1:0

  
1:0
8:1

16

6

0

10

32-47

.-15

18

6

"ARPAÇAY"  ŞƏRUR


0:16
2:5


0:3
1:5


0:5
2:6


0:3
2:1

  
4:3
3:9

/////

  
2:0
2:1

  
0:1
3:0

  
0:3
2:2

16

5

1

10

23-63

.-40

16

7

"BABƏK"  BABƏK


1:3
1:3


2:4
0:3


3:6
0:7


2:2
1:6

  
1:0
1:3

  
0:2
1:2

/////

  
3:1
3:0

  
1:1
4:0

16

4

2

10

24-43

.-19

14

8

"DÜBƏNDİ"  ORDUBAD


1:5
0:7


0:15
1:4


0:4
0:3


0:6
0:1

  
0:1
0:1

  
1:0
0:3

  
1:3
0:3

/////

  
3:2
4:1

16

3

0

13

11-60

.-49

9

9

"ƏLİNCƏ"  CULFA


0:16
1:13


0:12
1:34


1:6
1:3


1:1
0:3


1:8
0:1

  
3:0
2:2

  
1:1
0:4

  
2:3
1:4

/////

16

1

3

12

16-110

.-94

6

 

 

 

                                                                             VII  FUTBOL ÇEMPİONATININ  YEKUN

                                                                                           C  Ə  D  V  Ə  L  İ

                                                                                                  2008-ci il

 

YER

KOMANDA

1

2

3

4

5

6

7

8

9

O

Q

H

M

TOP

.+
.-

XAL

1

"DİNAMO"  NAXÇIVAN

/////


3:0
3:0

  
1:0
4:2


2:0
3:0

  
2:0
5:1


5:0
1:2


5:1
2:0


5:0
3:0


4:1
5:0

16

15

0

1

53-7

46

45

2

"UNİVERSİTET"  NDU.


0:3
0:3

/////

  
1:0
1:2


2:0
3:0


1:0
3:0

  
5:0
3:1

  
5:2
7:2

  
5:1
3:1

  
2:0
2:0

16

13

0

3

43-15

27

39

3

"BATABAT"  ŞAHBUZ


0:1
2:4


0:1
2:1

/////

  
3:2
1:2


3:0
3:0

  
3:1
2:1

  
1:3
5:1

  
1:0
2:0

  
6:2
6:1

16

11

0

5

40-20

20

33

4

"SƏDƏRƏK" SƏDƏRƏK


0:2
0:3


0:2
0:3


2:3
2:1

/////

  
1:0
0:3

  
2:1
2:0

  
7:2
1:0

  
6:1
2:0

  
3:1
5:0

16

10

0

6

33-22

11

30

5

"BABƏK"  BABƏK


1:5
0:2


0:1
0:3


0:3
0:3

  
0:1
3:0

/////

  
1:3
1:0

  
4:3
2:1

  
3:0
2:1

  
2:3
2:1

16

7

0

9

21-30

.-9

21

6

"DÜBƏNDİ"  ORDUBAD


0:5
2:1


0:5
1:3


1:3
1:2


1:2
0:2

  
3:1
0:1

/////

  
2:0
1:4

  
1:1
2:0

  
3:2
2:0

16

6

1

9

20-32

.-12

19

7

"ARPAÇAY"  ŞƏRUR


1:5
0:2


2:5
2:7


3:1
1:5


2:7
0:1

  
3:4
1:2

  
0:2
4:1

/////

  
1:1
6:3

  
5:4
4:3

16

5

1

10

35-53

.-18

16

8

"GƏNCLİK"  NAXÇIVAN


0:5
0:3


1:5
1:3


0:1
0:2


1:6
0:2

  
0:3
1:2

  
1:1
0:2

  
1:1
3:6

/////

  
3:1
0:0

16

1

3

12

12-43

.-31

6

9

"ƏLİNCƏ"  CULFA


1:4
0:5


0:2
0:2


2:6
1:6


1:3
0:5

  
3:2
1:2

  
2:3
0:2

  
4:5
3:4

  
1:3
0:0

/////

16

1

1

14

19-54

.-35

4

 

                                                                                                                                 

                                                                            VIII  FUTBOL ÇEMPİONATININ  YEKUN

                                                                                             C  Ə  D  V  Ə  L  İ

                                                                                                     2009-cu il

  

YER

KOMANDA

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Q

H

M

TOP

.+
.-

XAL

1

"DİNAMO"  NAXÇIVAN

/////


1:1
1:1

  
4:0
0:0


0:0
1:0


3:0
2:1


1:0
5:1


5:0
2:0


4:1
+:-


6:1
8:3


3:0
5:0

14

4

0

51-9

42

46

2

"UNİVERSİTET"  NDU.


1:1
1:1

/////

  
0:2
3:0

  
0:4
4:1

  
2:0
1:1

  
2:1
2:1

  
2:1
3:0

  
2:0
3:0

  
2:0
3:0

  
4:1
1:0

13

3

2

36-13

23

42

3

"BATABAT"  ŞAHBUZ


0:4
0:0


2:0
0:3

/////

  
3:0
1:3

  
1:1
3:0

  
3:2
4:1

  
0:1
1:0

  
3:1
4:1

  
5:0
5:0

  
5:1
4:0

12

2

4

44-18

26

38

4

"ARPAÇAY"  ŞƏRUR


1:0
0:0


4:0
1:4


0:3
3:1

/////

  
1:1
2:0

  
3:3
2:1

  
1:2
5:0

  
4:2
2:1

  
5:0
3:3

  
6:1
0:3

9

4

5

42-26

16

31

5

"KƏNGƏRLİ"  KƏNGƏRLİ

  
1:2
0:3


0:2
1:1


1:1
0:3

  
1:1
0:2

/////

  
1:1
2:0

  
3:0
+:-

  
2:1
1:1

  
2:1
3:0

  
5:0
5:1

8

5

5

28-20

8

29

6

"DÜBƏNDİ"  ORDUBAD


1:5
0:1


1:2
1:2


2:3
1:4


1:2
3:3

  
1:1
0:2

/////

  
4:0
1:0

  
2:2
3:2

  
5:0
0:0

  
5:0
5:0

6

4

8

36-29

7

22

7

"SƏDƏRƏK" SƏDƏRƏK


0:5
0:2


0:3
1:2


0:1
1:0


2:1
0:5


0:3
+:-

  
0:4
0:1

/////


0:1
+:-

  
6:2
3:4

  
4:0
2:0

6

0

12

19-34

.-15

18

8

"BABƏK"  BABƏK


1:4
+:-


0:3
0:2


1:4
1:3


2:4
1:2

  
1:2
1:1

  
2:2
2:3

  
1:0
+:-

/////

  
3:2
3:1

  
5:0
3:0

5

2

11

27-33

.-6

17

9

"ƏLİNCƏ"  CULFA


1:6
3:8


0:3
0:2


0:5
0:5


0:5
3:3


1:2
0:3

  
0:5
0:0

  
2:6
4:3

  
2:3
1:3

/////

  
3:0
1:0

3

2

13

21-62

.-41

11

 

 

 

 

                                    XIII Naxçıvan MR futbol Çempionatı

                                 Turnir, kubok və aşağı yaş qruplarının

                                                       Təqvimi

 

                                  I dövrə

      I   tur

1.01.IX. “DİN”FK Naxçıvan                  “Universitet” NDU   

2.02.X.  “Arpaçay” Şərur                        “Kəngərli” Kəngərli                                                                     

3.03.X.  “Sədərək” Sədərək                    “Dübəndi” Ordubad  

4.04.X  “Əlincə” Culfa                           “Batabat” Şahbuz                      

 

II  tur

 5.06.X. “Sədərək” Sədərək                     “Babək” Babək    

 6.07.X. “Universitet” NDU                    “Arpaçay” Şərur                                                                                                                            

 7.08.X. “ Dübəndi” Ordubad                  “Kəngərli” Kəngərli                     

 8.09.X. “Batabat” Şahbuz                       “DİN”FK Naxçıvan                            

 

III  tur

 9.13.X. “Kəngərli” Kəngərli                   “Universitet” NDU                                                       

10.14.X.  “Arpaçay” Şərur                      “Batabat” Şahbuz                      

11.15.X. “Əlincə” Culfa                          “Sədərək” Sədərək               

12.16.X.  “Babək” Babək                        “Dübəndi” Ordubad 

 

IV  tur

 13.20.X.   “Babək” Babək                      “Əlincə” Culfa       

 14.21.X.   “Dübəndi” Ordubad              “Universitet” NDU                                               

 15.22.X.   “Sədərək” Sədərək                “DİN”FK Naxçıvan                                             

 16.23.X.   “Batabat” Şahbuz                  “Kəngərli” Kəngərli                                                                              

 

       V  tur                                  

 17.27.X. “Əlincə” Culfa                        “Dübəndi” Ordubad                                                                                       

 18.28.X. “Universitet” NDU                 “Batabat” Şahbuz                                              

 19.29.X. “DİN”FK Naxçıvan                “Babək” Babək                                                                

20.30.X. “Arpaçay” Şərur                     “Sədərək” Sədərək                                                             

 

       VI  tur                                  

 21.03.XI. “Dübəndi” Ordubad               “Batabat” Şahbuz                                                                                                                              

 22.04.XI. “Sədərək” Sədərək                 “Kəngərli” Kəngərli                                                                                                                                

 23.05.XI. “Babək” Babək                      “Arpaçay” Şərur                                                          

24.06.XI. “Əlincə” Culfa                       “DİN”FK Naxçıvan                

 

      VII  tur                                   

 25.10.XI. “Kəngərli” Kəngərli                 “Babək” Babək

 26.11.XI. “DİN”FK Naxçıvan                 “Dübəndi” Ordubad              

 27.12.XI. “Arpaçay” Şərur                      “Əlincə” Culfa                                                                             

 28.13.XI.“Universitet” NDU                  “Sədərək” Sədərək                                                                                                                                              

 

 VIII  tur                                  

 28.17.XI. “Sədərək” Sədərək                  “Batabat” Şahbuz                                                                                                                             

 29.18.XI. “Əlincə” Culfa                        “Kəngərli” Kəngərli                                                                                                                               

 30.19.XI. “Babək” Babək                       “Universitet” NDU                                        

 31.20.XI. “DİN”FK Naxçıvan                “Arpaçay” Şərur                                                      

 

       

        IX  tur                                  

 32.24.XI. “Universitet” NDU                   “Əlincə” Culfa                      

 33.25.XI. “Batabat” Şahbuz                     “Babək” Babək                                                                                                                

 34.26.XI. “Arpaçay” Şərur                       “Dübəndi” Ordubad                                                                

 35.27.XI. “Kəngərli” Kəngərli                 “DİN”FK Naxçıvan                

 

                                      II dövrə                                                                                                               

        X  tur                                  

 36.23.II. 2015 “Dübəndi” Ordubad                 “Arpaçay” Şərur                     

 37.24.II.          “Babək” Babək                        “Batabat” Şahbuz                                                                                                                

 38.25.II.          “Əlincə” Culfa                         “Universitet” NDU                    

 39.26.II.          “DİN”FK Naxçıvan                  “Kəngərli” Kəngərli                

 

       XI  tur                                  

 40.02.III. “Batabat” Şahbuz                             “Sədərək” Sədərək                                                                                                                                  

 41.03.III. “Kəngərli” Kəngərli                         “Əlincə” Culfa                                                                                                                                                       

 42.04.III. “Arpaçay” Şərur                               “DİN”FK Naxçıvan                                

43.05.III. “Universitet” NDU                          “Babək” Babək                    

        XII  tur                                  

 43.09.III. “Babək” Babək                             “Kəngərli” Kəngərli

 44.10.III. “Sədərək” Sədərək                        “Universitet” NDU                                                                                                                                                               

 45.11.III. “Əlincə” Culfa                              “Arpaçay” Şərur                                                                                  

46.12.III. “Dübəndi” Ordubad                      “DİN”FK Naxçıvan                          

  XIII  tur                                  

 47.16.III. “Kəngərli” Kəngərli                       “Sədərək” Sədərək                                                                                                                                          

 48.17.III. “DİN”FK Naxçıvan                        “Əlincə” Culfa                                    

 49.18.III. “Batabat” Şahbuz                           “Dübəndi” Ordubad                                                                                                                                       

50.19.III. “Arpaçay” Şərur                             “Babək” Babək                                                                 

        XIV  tur                                  

 48.23.III. “Dübəndi” Ordubad                       “Əlincə” Culfa                                                                                                                           

 49.24.III. “Batabat” Şahbuz                           “Universitet” NDU                 

 50.25.III. “Sədərək” Sədərək                         “Arpaçay” Şərur                   

 51.26.III. “Babək” Babək                              “DİN”FK Naxçıvan                                                                                    

 

XV  tur

 52.30.III. “Əlincə” Culfa                              “Babək” Babək                   

 53.31.III.  “Universitet” NDU                      “Dübəndi” Ordubad           

 54.01.IV.  “Kəngərli” Kəngərli                    “Batabat” Şahbuz                                                                            

 55.02.IV.   “DİN”FK Naxçıvan                    “Sədərək” Sədərək                                                           

 

XVI  tur

 56.06.IV. “Universitet” NDU                      “Kəngərli” Kəngərli                                                                            

 57.07.IV. “Batabat” Şahbuz                        “Arpaçay” Şərur                     

 58.08.IV. “Sədərək” Sədərək                      “Əlincə” Culfa                         

 59.09.IV. “Dübəndi” Ordubad                   “Babək” Babək                      

 

                          13.04 – 19.04

 VII və IX sinif şagirdləri arasında ”Məktəbli kuboku”

 10; 11; 12; 13; 14  yaşlı futbolçuların azərbaycan birinciliyinin     

Naxçıvan MR  üzrə zona yarışları

 

XVII  tur

 60.20.IV. “Babək” Babək                             “Sədərək” Sədərək                    

 61.21.IV. “Arpaçay” Şərur                           “Universitet” NDU                                                                                                                             

 62.22.IV. “Kəngərli” Kəngərli                       “ Dübəndi” Ordubad            

 63.23.IV. “DİN”FK Naxçıvan                       “Batabat” Şahbuz                      

                                  27.04 – 09.04

 

           Üummillilider Heydər Əlirza oğlu Əliyevin xatirəsinə həsr                                    

                                    olunmuş ənənəv futbol

                                                Turniri

 

 64.12.V. “Kəngərli” Kəngərli                       “Arpaçay” Şərur                          

 65.14.V. “ Dübəndi” Ordubad                     “Sədərək” Sədərək                    

 66.15.V. “Batabat” Şahbuz                         “Əlincə” Culfa                                             

 67.16.V. “Universitet” NDU                         “DİN”FK Naxçıvan                                                                                                                                                                    

 

20.05- 28.05

Naxçıvan MR Futbol Federasiyasıyasının kuboku

XIII Naxçıvan MR  Çempionatı

      I   tur

 “DİN”FK Naxçıvan      3-3            “Universitet” NDU   

 “Arpaçay” Şərur           5-0             “Kəngərli” Kəngərli                                                                     

 “Sədərək” Sədərək       6-1             “Dübəndi” Ordubad  

 “Əlincə” Culfa             1-1             “Batabat” Şahbuz         

II  tur

  “Sədərək” Sədərək       1-6              “Babək” Babək                                                                                                                                

 “ Dübəndi” Ordubad     3-1              “Kəngərli” Kəngərli                     

 “Batabat” Şahbuz          1-5              “DİN”FK Naxçıvan                           

 

III  tur

 “Kəngərli” Kəngərli     0-5              “Universitet” NDU                                                        

 “Əlincə” Culfa             4-1             “Sədərək” Sədərək               

 “Babək” Babək            3-2            “Dübəndi” Ordubad 

 

 

Komanda

O

Q

H

M

T

X

Vərəqə

S

q

1

Babək

2

2

0

0

9-3

6

 

 

2

Univerisitet

2

1

1

0

8-3

4

 

 

3

Din.Fk

2

1

1

0

8-4

4

 

 

4

Əlincə

2

1

1

0

4-2

4

3

1

5

Arpaçay

1

1

0

0

6-1

3

 

 

6

Sədərək

3

1

0

2

7-10

3

1

 

7

Dübəndi

3

1

0

2

3-6

3

3

 

8

Batabat

2

0

1

1

2-7

1

 

 

9

Kəngərli

3

0

0

3

2-14

0

 

 

 

IV  tur

  “Babək” Babək              1-1         “Əlincə” Culfa       

  “Dübəndi” Ordubad       0-2       “Universitet” NDU                                               

  “Sədərək” Sədərək         1-6       “DİN”FK Naxçıvan                                             

  “Batabat” Şahbuz           5-3       “Kəngərli” Kəngərli   

 

 

Komanda

O

Q

H

M

T

X

Vərəqə

S

q

1

Din.Fk

3

2

1

0

14-5

7

 

 

2

Univerisitet

3

2

1

0

10-3

7

 

 

3

Babək

3

2

1

0

10-4

7

2

 

4

Əlincə

3

1

2

0

5-3

5

2

 

5

Batabat

3

1

1

1

7-9

4

1

 

6

Arpaçay

1

1

0

0

6-1

3

 

 

7

Sədərək

4

1

0

3

8-16

3

2

 

8

Dübəndi

4

1

0

3

3-8

3

 

 

9

Kəngərli

4

0

0

4

5-19

0

1

 

 

                                                                         

 

       V  tur                                  

  “Əlincə” Culfa               4-1             “Dübəndi” Ordubad                                                                                       

  “Universitet” NDU        0-1           “Batabat” Şahbuz                                              

  “DİN”FK Naxçıvan       3-2          “Babək” Babək                                                                 

 “Arpaçay” Şərur            6-1         “Sədərək” Sədərək    

                                                         

 

Komanda

O

Q

H

M

T

X

Vərəqə

S

q

1

Din.Fk

4

3

1

0

17-7

10

6

 

2

Əlincə

4

2

2

0

9-4

8

4

1

3

Univerisitet

4

2

1

1

10-4

7

2

 

4

Babək

4

2

1

1

12-7

7

2

 

5

Batabat

4

2

1

1

8-9

7

 

 

6

Arpaçay

2

2

0

0

12-2

6

 

 

7

Sədərək

5

1

0

4

4-12

3

 

 

8

Dübəndi

5

1

0

4

9-22

3

 

 

9

Kəngərli

4

0

0

4

5-19

0

 

 

 

       VI  tur                                  

 “Dübəndi” Ordubad      2-2         “Batabat” Şahbuz                                                                                                                             

 “Sədərək” Sədərək        5-0         “Kəngərli” Kəngərli                                                                                                                               

 “Babək” Babək             1-2         “Arpaçay” Şərur                                                         

 “Əlincə” Culfa             1-2          “DİN”FK Naxçıvan 

 “Arpaçay” Şərur            4-1          “Batabat” Şahbuz             

       

                                                                                         III turun qalıq oyunu                                                                                                                       

 

 

Komanda

O

Q

H

M

T

X

Vərəqə

S

q

1

Din.Fk

5

4

1

0

19-9

13

3

 

2

Arpaçay

4

4

0

0

18-4

12

1

 

3

Əlincə

5

2

2

1

10-6

8

2

 

4

Batabat

6

2

2

2

11-15

8

 

 

5

Univerisitet

4

2

1

1

10-4

7

 

 

6

Babək

5

2

1

2

13-9

7

3

 

7

Sədərək

6

2

0

4

14-22

6

1

 

8

Dübəndi

6

1

1

4

6-14

4

1

1

9

Kəngərli

5

0

0

5

5-24

0

 

 

 

         

       VII  tur                                  

 “Kəngərli” Kəngərli       1-6           “Babək” Babək

 “DİN”FK Naxçıvan        5-0          “Dübəndi” Ordubad              

 “Arpaçay” Şərur             1-1          “Əlincə” Culfa                                                                              

“Universitet” NDU         5-1         “Sədərək” Sədərək                                                                                                                                             

 “Universitet” NDU         4-0         “Arpaçay” Şərur          

 

                                                                                   III turun qalıq oyunu                                                                                                                                   

                                                                                    VII turdan sonra

 

 

Komanda

O

Q

H

M

T

X

Vərəqə

S

q

1

Din.Fk

6

5

1

0

23-4

16

2

1

2

Univerisitet

6

4

1

1

19-5

13

 

 

3

Arpaçay

6

4

1

1

15-9

13

2

 

4

Babək

6

3

1

2

19-10

10

 

 

5

Əlincə

6

2

3

1

11-7

9

4

1

6

Batabat

6

2

2

2

11-15

8

 

 

7

Sədərək

7

2

0

5

15-27

6

 

 

8

Dübəndi

7

1

1

5

6-19

4

 

 

9

Kəngərli

6

0

0

6

6-30

0

 

 

 

 

                                                                                            Nахçıvаn şəhəri

                                                                                           dеkаbr 2014-cü il.

                                                         Nахçıvаn Muхtаr Rеspublikаsı Futbоl Fеdеrаsiyаsının

                                                                                            2015-ci il üçün

                                                                                           Tədbirlər plаnı

 

Tədbirin аdı

İcrаyа məsul təşkilаtlаr

İcrа müddəti

1

2

3

4

1.

Nахçıvаn Muхtаr Rеspublikаsı Futbоl Fеdеrаsiyаsının 2014-cü il üçün hеsаbаtı. 2015-ci ilin plаnlаrı hаqqındа məlumаt.

Nахçıvаn MR Gənclər və İdmаn, Təhsil Nаzirlikləri. Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı

Fеvrаl

2.

Nахçıvаn Muхtаr Rеspublikаsındа dахili yаrışlаrın kеçirilməsini təşkil еtmək. Yеniyеt mə və gənclərin аsudə vахtlаrının səmərəli təşkili və оnlаrın pis vərdişlərdən qоrunmаsını təmin еtmək.

Nахçıvаn MR Gənclər və Idmаn, Təhsil Nаzirlikləri, yеrli idаrəеtmə оrqаnlаrı, Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı

Mütəmаdi

3.

Nахçıvаn Muхtаr Rеspublikаsının, Аzərbаycаn birinciliklərində, bеynəlхаlq miqyаslı turnir və yаrışlаrındа iştirаk еtməsi üçün yıьmа kоmаndаlаrın hаzırlаnmаsı.

Nахçıvаn MR Gənclər və İdmаn Nаzirliyi, Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı

Mütəmаdi

4.

Nахçıvаn Muхtаr Rеspublikаsındа futbоl idmаn nюvünün inkişаfınа və kütləviliyinə nаil оlmаq məqsədilə lаzımi tədbirlərin həyаtа kеçirilməsi, idmаn qurьulаrının аbаdlаşdırılmаsı, bərpа оlunmаsı və оnlаrdаn səmərəli istifаdə оlunmаsı.

Nахçıvаn MR Gənclər və İdmаn Nаzirliyi, Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı, yеrli idаrəеtmə оrqаnlаrı

Mütəmаdi

5.

Аzərbаycаn Rеspublikаsı birinciliklərində iştirаk еtmək üçün аyrı-аyrı yаş qruplаrı üzrə yıьmа kоmаndаlаrın təşkili və оnlаrın idmаn fоrmаlаrı ilə təmin еdilməsi.

Nахçıvаn MR Gənclər və İdmаn Nаzirliyi, Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı

Təqvim üzrə

6.

Nахçıvаn Muхtаr Rеspublikаsındа kеçirilən tədbirdə futbоlçulаrın tibbi nəzаrətdən kеçmələrini məmin еtmək. Yаrışlаrdа tibbi və təhlükəsizlik tədbirlərinin təşkili.

Nахçıvаn MR Gənclər və İdmаn, Dахili Işlər və Səhiyyə Nаzirlikləri, Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı

Mütəmаdi

7.

Müхtəlif yаş qruplаrı üzrə istеdаdlı futbоlçulаrın аşkаrа çıхаrılmаsı, оnlаrın «Еlit məşq» və «Rеаl Mаdrid» qruplаrınа cəlb еdilməsini təmin еtmək.

Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı, «Еlit məşq» və «rеаl Mаdrid» qruplаrı

Il bоyu

8.

Nахçıvаn Muхtаr Rеspublikаsındа kеçirilən futbоl оyunlаrının idаrə оlunmаsındа hаkimliyin səviyyəsini yüksəltmək  məqsədi ilə sеminаr və təlim-məşq tоplаnışlаrının və sеminаrlаrın təşkili və kеçirilməsi, yеni hаkimlərin cəlb оlunmаsını təşkil еtmək

Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı, Аzərbаycаn Hаkimlər Kоmitəsi

Ildə 2 dəfə

9.

«C» kаtеqоriyаlı məşqçilik kurslаrındа təhsil аlmаq üçün məşqçilərin sеçilməsi və kurslаrа gюndərilməsini təmin еtmək.

Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı

Mütəmаdi

10.

Аzərbаycаn Futbоl Fеdеrаsiyаlаrı Аssоsiаsiyаsı (АFFА) ilə əlаqələri dаhа dа gеnişləndirmək.

Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı

Mütəmаdi

11.

Yеrli futbоl Fеdеrаsiyаlаrının fəаliyyəti üçün lаzımi şərаitin yаrаdılmаsı.

Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı

Mütəmаdi

12.

Nахçıvаn Muхtаr Rеspublikаsı Futbоl Fеdеrаsiyаsı idаrə hеyyətinin və kоmissiyаlаrının fəаliyyətinin gеnişləndirilməsi.

Nахçıvаn MR Futbоl Fеdеrаsiyаsı

Mütəmаdi

 

 

XIV Naxçıvan MR Futbol Çempionatına start verilmişdir. Çempionatın ilk turu gözlənilməz  nəticələr və məhsuldarlığı ilə fərqlənmişdir.

                                            

                              

                                                                         I turun nəticələri

 

 

    Sədərək-Dübəndi 2:3

    Əlincə-Babək  0:2

    DİN-DarıdağFK-Arpaçay 5:4

    Kəngərli-Batabat  2:0

    Universitet-Araz FK 2:1

 

 

                                                                                      Turnir Cədvəli

 

N

            K-da

O

Q

H

М

Т

Х

Vərəqə

 

s

q

1

Babək

1

1

0

0

2- 0

3

2

-

2

Kəngərli

1

1

0

0

2- 0

3

2

-

3

Din-Darıdağ FK

1

1

0

0

5- 4

3

-

-

4

Dübəndi

1

1

0

0

3- 2

3

1

-

5

Universitet

1

1

0

0

2- 1

3

2

-

6

Arpaçay

1

0

0

1

4- 5

0

-

-

7

Sədərək

1

0

0

1

2- 3

0

1

-

8

Araz FK

1

0

0

1

1- 2

0

-

-

9

Batabat

1

0

0

1

0- 2

0

1

1

10

Əlincə

1

0

0

1

0- 2

0

3

2

 

    06. 10. 2015

 

                           
     

" Heydər Əliyev " kuboku

   
         
                           
                           
                           
                   

Cədvəl No 3

   
       

1. Arpaçay

               
       

 

 

27 , 04

 

Araz FK

       
       

2.Araz.FK

 

 

7 ; 2

 

       
               

02 , 05

 

DİN. Darıdağ

   
       

3.DİN.Darıdağ.FK

     

 

2 ; 1

   
 

4.Sədərək

 

 

 

28 , 04

 

 

 

 

 

   
 

 

 

25 , 04

Kəngərli

 

       

 

   
 

5.Kəngərli

 

 

2 ; 0

         

 

   
                   

06 , 05

 

Universitet

 

6.Dübəndi

               

 

4;3 , 3;3

 

 

 

26 , 04

Universitet

         

 

   
 

7.Üniversitet

 

 

 

30 , 04

 

Universitet

 

 

   
       

8.Əlincə

 

 

3 ; 1

 

 

 

   
               

03 , 05

 

Universitet

   
       

9.Batabat

     

 

3 ; 1

   
       

 

 

29 , 04

 

 

 

       
       

10.Babək